"NA KOLE DĚTEM"

6. června jsme se zúčastnili charitativní akce, kterou pořádá nadační fond Josefa Zimovčáka "Na kole dětem". Formou veřejné sbírky získává peníze na rekondiční pobyty dětí po onkologické léčbě. Jednou z forem propagace tohoto fondu je již 9. ročník Cyklotour.
30. května vyjel peloton z Ostravy, který celkem ujede v prologu a 10 etapách 1 269 km. Vedoucím jezdcem pelotonu je pan Josef Zimovčák, známý velocipedista na historickém vysokém kole. Na svém velocipedu mimo jiné projel trasy Tour de France, Gira d´Italia a La Vuelty Espaňa. Peloton projížděl napříč Moravou, Vysočinou, východními Čechami. Zavítal i do našeho kraje a západních Čech. Jedna ze zastávek 7. etapy mířila do našeho města. Uvítali jsme možnost projet se alespoň chvíli v pelotonu a přispět ke kulturnímu programu v zahradě DDM několika tanečními vystoupeními. Naše škola se také podílí na veřejné sbírce.
Podrobné informace o Cyklotour 2018 a nadačním fondu najdete na adrese www.nakoledetem.cz.
(foto v galerii)