Přeborníci Honza s Vojtou

Honza Minařík a Vojta Chalupa jsou na první pohled obyčejní kluci. Už na ten druhý ale zjistíte, že ne zas tak úplně obyčejní. Málokomu se stane, aby mu sudičky do vínku nadělily sportovní talent a k němu notnou dávku schopností vstřebávat vědomosti. Když k tomu přidáte vůli, která oběma chlapcům nechybí, zjistíte, že před vámi stojí kluci, kteří na naší základní škole vynikají ve sportu i v mnoha vědomostních oborech. Letos na jaře oba kluci naši školu reprezentovali v několika okresních kolech různých soutěží.

Honza byl první v olympiádě z anglického jazyka, druhý v zeměpisné olympiádě a mezi žáky základních škol byl nejlepší i v chemické olympiádě. V krajském kole olympiády v anglickém jazyce konaném v Kladně se sešli nejlepší angličtináři Středočeského kraje. V porotě nechyběli rodilí mluvčí z Velké Británie. V těžké konkurenci skončil Honza na úžasném čtvrtém místě!
Vojta byl druhý v zeměpisné olympiádě (ze žáků základních škol byl vůbec nejlepší) a čtvrtý v anglické olympiádě. V krajském kole zeměpisné olympiády konaném v Benešově byl Vojta pátý a mezi žáky základních škol dokonce druhý nejlepší!

Jsme jako škola hrdi, že v našich řadách jsou takto úspěšní žáci, kteří svou reprezentací dělají čest nejen nám, ale i celému městu Neratovice. Vojtovi a Honzovi přejeme mnoho dalších úspěchů!

Mgr. František Štěrba