TŘEŤÁCI A ČTVRŤÁCI V ČOKOLÁDOVNĚ

Ve čtvrtek  10. 3. 2016 jsme se vydali do čokoládovny RODAS v Šestajovicích.

Do této obce jsme jezdívali do svíčkárny, kde si děti vyráběly svíčky. Majitelé svíčkárny rozšířili provozovnu o výrobu čokolády.

Nejdříve jsme se dozvěděli o výrobě čokolády (od paní majitelky a z krátkého filmu). Po rozdělení do skupin šly děti vytvářet a kouzlit.

Jedna skupinka malovala čokoládová srdíčka jedlými barvami, druhá přelévala ještě teplou čokoládu do mističek a zdobila různými přísadami (mandlemi, oříšky, banány, rozinkami, kokosem, ovocem apod.). Ztuhlou čokoládu si děti samy zabalily a polepily štítky.

Na závěr si děti nakoupily suvenýry v podnikové prodejně a prohlédly malou „zoo“.   (foto v galerii)

Bc. Miroslava Priatková, Ilona Muráriková a děti.