TŘEŤÁCI V ČOKOLÁDOVNĚ

TŘEŤÁCI  V  ČOKOLÁDOVNĚ
¨

Ve středu  8. 3. 2017 jsme se vydali do čokoládovny RODAS v Šestajovicích.

Dříve jsme sem jezdívali vyrábět svíčky. Majitelé svíčkárny rozšířili provozovnu o výrobu čokolády.

Nejdříve jsme se dozvěděli o výrobě čokolády (od paní majitelky a z krátkého filmu). Po rozdělení do skupin šly děti vytvářet a kouzlit.

Jedna skupinka malovala čokoládová srdíčka jedlými barvami, druhá přelévala ještě teplou čokoládu do mističek a zdobila různými přísadami (mandlemi, oříšky, banány, rozinkami, kokosem, ovocem apod.). Zatuhlou čokoládu si děti samy zabalily a polepily štítky.

Na závěr jsme si zakoupili v podnikové prodejně suvenýry, prohlédli malou „zoo“ a v ní prasátka, ovečky, koně, andulky, čtyřdenní kůzlátko a mnoho dalších.

Bc. Miroslava Priatková, Ilona Muráriková a děti.

foto v galerii