TŘEŤÁCI V ČOKOLÁDOVNĚ

TŘEŤÁCI  V  ČOKOLÁDOVNĚ

V úterý  20. 3. 2018 jsme se vydali do čokoládovny RODAS v Šestajovicích, kde majitelé svíčkárny rozšířili provozovnu o výrobu čokolády.

Na začátku paní majitelka vysvětila dětem, jak a z čeho se čokoláda vyrábí a kolik to dá lidem v dalekých krajích práce, než můžeme tu dobrotu ochutnat.

Po rozdělení do skupin šly děti vytvářet a kouzlit. Jedna skupinka malovala čokoládová srdíčka jedlými barvami, druhá přelévala ještě teplou čokoládu do mističek a zdobila tabulku čokolády různými přísadami (mandlemi, oříšky, banány, rozinkami, kokosem, ovocem apod.). Zatuhlou čokoládu si děti samy zabalily a polepily štítky.

Na závěr jsme si zakoupili v podnikové prodejně suvenýry, prohlédli malou „ZOO“ a v ní prasátka, ovečky, koně, poníky, andulky a mnoho dalších.   (foto v galerii)

Bc. Miroslava Priatková, Ilona Muráriková a děti.