TŘEŤÁCI V PRAŽSKÉ ZOO

Ve čtvrtek 20. dubna jsme se s dětmi ze školní družiny vypravili do ZOO v Praze.

Po příchodu do areálu, jsme se vydali na předem naplánovanou trasu. Společně jsme procházeli jednotlivé pavilony a expozice.

Zavítali jsme do Afrického domu a setkali se s nově přivezenou žirafou núbijskou a loňským mládětem Anny.

Další větší zastavení bylo v pavilonu opic, kde jsme viděli skoro ročního samečka gorily nížinné jménem Ajabu, který se vloni 23. dubna narodil Shindě a Richardovi. Děti se na něj velmi těšily.

Na závěr jsme navštívili odpočinkový a herní areál „Rezervace Bororo“, kde se mohly děti proběhnout a prozkoumat herní systém, sestavený z několika drobných domečků, které jsou mezi sebou propojeny různými žebříčky, schůdky, stupátky a provazy.

Cestou k autobusu si ještě všichni stačili nakoupit různé suvenýry a drobnosti. Ač jsme se celý týden obávali počasí, nakonec z toho byl hezký slunečný den. Plni zážitků jsme se vraceli příjemně unaveni k domovům.

Bc. Miroslava Priatková, Ilona Muráriková a děti (foto v galerii)