TŘEŤÁCI V ZOO PRAHA

TŘEŤÁCI  V ZOO PRAHA

Tento měsíc slaví Zoo Praha 86. výročí od svého otevření, proto jsme se v pondělí 25. září s dětmi ze školní družiny vypravili na návštěvu za zvířátky.

Vydali jsme se na předem naplánovanou trasu a společně procházeli jednotlivé pavilony.

Největším překvapením byla dvoje paterčata - jedna u vlků a druhá u gepardů. Delší zastavení bylo v pavilonu slonů, kde jsme viděli obě mláďata a další u opic, kde děti upoutala rodinka goril nížinných. Nejvíce je rozesmál sameček Ajabu.

Po společné procházce jsme se zastavili v odpočinkovém a herní areálu „Rezervace Bororo“, kde děti probíhaly a zkoumaly herní systém, sestavený z několika drobných domečků, které jsou mezi sebou propojeny různými žebříčky, schůdky, stupátky a provazy.

Cestou k autobusu si ještě všichni stačili nakoupit různé suvenýry a drobnosti. I když jsme měli obavu z počasí, drobný deštík se přehnal jen dvakrát. Plni zážitků jsme se vraceli příjemně unaveni k domovům. (foto v galerii)

Bc. Miroslava Priatková, Ilona Muráriková a děti