Badatelé

Badatelská zpráva

Ve školním roce 2015/2016 se na ZŠ Ing. Miroslava Plesingera – Božinova Neratovice otevřel kroužek  mladých badatelů.  Žáci 2. stupně, kteří mají zájem o netradiční výuku v oblasti přírodních věd, se každé pondělí odpoledne pokouší o badatelskou činnost zaměřenou na chemii a přírodopis. Zatím jsme např. zkoumali polymery, kreslili jsme elektrodou, připravili jsme koktejl různě hustých látek a následně jsme se snažili směs rozdělit, vytváříme medaile, pozorujeme žížaly, jehličnany, detektivní zápletku jsme řešili zkoumáním otisků prstů a mnoho dalších aktivit.

Badatelská výuka je přínosná hlavně aktivním přístupem žáků během bádání, kdy se sami pokouší řešit úlohy z oblasti chemie a přírodopisu a tím si znalosti z oblasti přírodních věd lépe zapamatují.

Ing. Lenka Vítková, Ing. Renata Koprnická – badatelský dohled

Ve školním roce 2015/2016 byl na Základní škole Ing. Miroslava Plesingera – Božinova v Neratovicích založen kroužek Badatelé pro dobrovolníky z řad osmých a devátých tříd. Celkem se nahlásilo 21 žáků z osmých a devátých tříd. Naši Badatelé absolvují každý týden dvě vyučovací hodiny badatelské výuky v oblasti přírodních věd. Začali jsme chemií, kde zatím bádáme v oblasti polymerů, v přírodopise bádáme a zkoumáme trepky. Badatelská výuka je velmi zajímavá hlavně proto, že se žáci aktivně zapojují do bádání a řešení záhad, jak je vidět na fotkách z prvních dvou badatelských výuk.

Lenka Vítková, Renata Koprnická – badatelský dohled

(foto v galerii)