Návrat žáků od 17. 5. 2021

13.05. 2021

Vážení rodiče,
jsem opravdu rád, že Vám mohu sdělit, že od pondělí 17. 5. 2021 se vrací všichni žáci do školy bez rotací. Stále ještě budou platit některá nepříjemná opatření, ale pevně věříme, že se školní život bude pomalu vracet k normálu.

1. Všichni žáci se zatím nadále budou testovat 1x týdně v pondělí antigenními testy. Pokud Vaše dítě prodělalo covid nebo bylo testováno jinde, prosíme, dodejte škole potvrzení, aby se dítě testovat nemuselo.

2. Stále platí povinnost ve vnitřních prostorách mít zakryté dýchací cesty zdravotnickou obličejovou maskou nebo respirátorem splňujícími standardy MO MZd.

3. TV se bude nadále konat jen venku.

4. Na školním hřišti a mimo areál školy při zachování rozestupů 2 metry a při venkovní výuce tělesné výchovy žáci roušky mít nemusí

5. HV se bude vyučovat nadále bez zpěvu.

6. Kroužky organizované školou se mohou otevřít a zahájit svou činnost.

7. Škola nebude vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (příp. jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

Bude již možné vyučovat volitelné předměty v heterogenních skupinách.

Školní družina bude fungovat v normálním provozu včetně ranní družiny.

Opět prosíme - pomozte nám tím, že pokud řešíte podezření na nákazu v rodině nebo se vaše děti nebudou cítit dobře, neposílejte je do školy, abychom se zbytečně nedostávali do případné karantény.

Mgr. Jaroslav Kužel, ředitel školy

• image 106