POSTUP DO OKRESNÍHO KOLA

V pátek 25. října se v hale místního gymnázia utkali žáci 6. a 7. tříd v oblastním kole o postup do okresního kola ve florbalu.
V prvním zápasu byli našimi soupeři hráči gymnázia. Do utkání jsme vstoupili velmi sebevědomě, hráli jsme kombinačně a ve vysokém tempu. Výsledkem byly dvě rychlé branky v síti soupeře a zasloužené vedení. Soupeři se podařilo snížit, ale nám se dařilo kontrolovat vývoj zápasu. Vedli jsme 3:1 a 4:2, vypracovali jsme si další brankové příležitosti. V závěru hráči gymnázia upravili stav na konečných 4:3 v náš prospěch. V celém utkání jsme byli lepším týmem, vítězství jsme si zasloužili. Naše branky zaznamenali Miškovský, Frič, Dvořák
a Hýsek.
Druhý zápas se ZŠ 28. října byl ve vývoji hry vyrovnanější, byli jsme však o něco aktivnější než soupeř. V dobré formě se ukázali gólmani na obou stranách, když zlikvidovali velké brankové příležitosti. Po brance Hýska jsme vedli 1:0, další gól z naší strany bohužel nepadl. Nevydařil se nám závěr utkání. Měli jsme problémy ve hře obránců, což nakonec rozhodlo. Soupeř potrestal dvě naše hrubé chyby v předbrankovém prostoru a slavil výhru. Výsledek 1:2 pro nás znamenal 2. místo v turnaji a postup do okresního kola, které se hraje na Mělníku 27. listopadu.
Když se našemu týmu podaří zopakovat kvalitní útočnou hru z tohoto turnaje, zlepšit střelbu a odstranit zbytečné hrubé chyby v obranné činnosti, má určitě šanci na dobré umístění.
Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci školy. V okresním kole jim budeme držet pěsti!