1.dubna 2020 - spuštěn ONLINE ZÁPIS K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE

Máte-li možnost se elektronicky registrovat, KLIKNĚTE NA LOGO ZÁPISU v pravém sloupci.
Nemáte-li možnost online registrace, dostavte se v níže uvedených termínech do školy.

V souladu s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.
Opatření MŠMT

Zápisy k povinné školní docházce proběhnou bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Na webových stránkách obou základních škol bude od 1. dubna 2020 do 15. dubna 2020 spuštěna elektronická registrace (elektronický zápis).

Elektronickou registraci lze provést z domova, z jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení s připojením k internetu. Pořadí přijetí přihlášky (čas registrace) není kritériem pro přijetí k základnímu vzdělávání. Po provedení elektronické registrace budou na Vámi zadaný e-mail odeslány potvrzující informace o dalším postupu a registrační číslo pro zápis.   Nápověda pro vyplnění elektronické registrace.

V případě, že nemáte možnost provést elektronickou registraci, dostavte se bez dítěte do vybrané základní školy a vyplňte přihlášku na místě.

„Kanceláře" budou otevřeny ve dnech 6. – 15. dubna 2020 (kromě velikonočních svátků) denně od 9 do 11 hodin, v úterý a čtvrtek také od 15 do 17 hodin.

V případě, že budete pro své dítě žádat odklad povinné školní docházky, je nutné do vybrané školy doručit v době zápisu žádost o odklad s doporučujícím posouzením z PPP a od dětského nebo odborného lékaře. Formulář žádosti naleznete v potvrzovacím mailu nebo ji získáte ve škole.

Dále upozorňujeme všechny zákonné zástupce, kteří byli u zápisu v roce 2019, a jejich dítěti byl udělen odklad povinné školní docházky, aby také učinili zápis elektronicky nebo osobně viz výše. Udělením odkladu v roce 2019 není dítě automaticky na danou školu přijato.

Přijímání žáků bude probíhat v souladu s vypsanými kritérii jednotlivých základních škol. Seznamy přijatých dětí k základnímu vzdělávání budou zveřejněny pod registračními čísly na úřední desce před hlavními vchody jednotlivých škol a na jejich webových stránkách.