logotyp
Login

SPORTOVNÍ DNY ŠESŤÁKŮ A SEDMÁKŮ

Dva dny - 18. a 19. června - probíhala klání žáků 6. a 7. tříd neratovických základních škol a gymnázia v devíti druzích sportu. Děvčata i kluci změřili své síly ve stolním tenisu, jízdě na veslařském trenažéru, šplhu na tyči, kuželkách, plavání, minivolejbalu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a běžecké štafetě. Soutěží se zúčastnilo celkem 11 týmů děvčat a 9 týmů chlapců.
Barvy naší školy hájilo 6 týmů dívek - Divoký kuřátka, Priatkovci, Sedmandy, Šesťačky áčko, Holoubátka a Šampiónky. Zajímavá jména měly také 4 týmy kluků - Terminátoři, Milion minus, Kopyta a Kdo uteče, vyhraje. Ve všech sportech se tvrdě bojovalo o každou sekundu, bod, centimetr, aby družstvo získalo co nejvíce bodů v celkovém pořadí. Z našich želízek
v ohni si nejlépe vedly Šampiónky ze 7.A, které vybojovaly celkové výborné 2. místo pouhé čtyři body za vítěznými Vdolky z gymnázia. Nejúspěšnějším chlapeckým týmem byli Kdo uteče, vyhraje taktéž ze 7.A, kteří soutěže dokončili na 2. místě se stejným počtem bodů jako vítězní Sportovci ze 3. ZŠ. O pořadí rozhodl větší počet lepších umístění v jednotlivých sportech. Škoda....
Ale není třeba věšet hlavy, celá akce se povedla a zasportovat si před koncem školního roku je fajn nejen pro ty nejlepší týmy. Všichni si odnesli nějakou medaili, ať už byli první nebo poslední a zasloužená sladká odměna čekala také na každého.
V příštím školním roce si to letošní šesťáci budou moci zopakovat, páťáci zde budou nováčky. Tak zase za rok!