Volby 2019

Ve středu 11. září se první vyučovací hodinu konaly volby do Žákovského parlamentu. Každá třída od 4. do 9. ročníku si mohla zvolit dva své zástupce a jednoho náhradníka. Možnost volby měli i jednotliví vyučující a vedení školy.

Dětem jsme chtěli průběh přiblížit co nejvíce realitě. Vybraní žáci proto pomohli koordinátorům s přípravou volebních uren v barvách trikolory. Třídní učitelé od nás dostali seznam voličů, do kterého poctivě zapisovali volební účast. Místo občanského průkazu voličům posloužil žákovský zápisník. Kandidáti měli prostor na projev, v němž mohli spolužákům zdůvodnit, proč právě oni mají zastupovat svou třídu. Nakonec volební komise (vybraní žáci 6. a 7. ročníku) sečetla hlasy. V pátek byly vyhlášeny výsledky.

Zvoleným zástupcům ještě jednou gratulujeme.

koordinátorky Kateřina Jindrová a Markéta Johnová