ŠKOLNÍ ZÁJEZD Oxford - Střední Anglie - Londýn 2024

ŠKOLNÍ ZÁJEZD Oxford - Střední Anglie - Londýn 2024V termínu od 3.3 - 8.3.2024 se uskutečnil zájezd do Anglie s cestovní kanceláří Hoška Tour, dopravce Trutnovská autobusová doprava (TAD), průvodce: Dagmar Sedláčková.
Zájezdu se zúčetnilo 45 žáků z 9. a 8. tříd a tři učitelé:
Vedoucí zájezdu: Ing. Julie Kardová
Pedagogický doprovod: Mgr. Helena Hradečná Mgr. Petra Maslíková

PROGRAM ZÁJEZDU:
První den jsme navštívili Oxford s komentovanou prohlídkou Christ Church College, nejznámější kolej Oxfordské univerzity, dále následovala prohlídka historického centra univerzitního města a prohlídka muzeum Ashmolean. Odpoledne patřilo nakupování suvenýrů a prohlídce dalších zákoutí města.

Druhý den dopoledne jsme se jeli podívat na malebný středověký hrad Wawrick, kteý byl postaven již v 11. století Vilémem Dobyvatelem. Prohlídku nám zajistila místní paní průvodkyně, která nešetřila otázkami. Naši žáci reagovali, komunikovali velmi pěkně, dokonce sami měli spoustu dalších dotazů. Odpoledne jsme přejeli do města Stradford nad Avonou, rodné město Williama Shakespeara, ve kterém jsme navštívili jeho rodný dům. Příjemnou procházkou jsme se dostali k Holy Trinity Church, kde je slavný dramatik pohřben, a dále podél řeky zpátky do historického centra města, kde nám zbyla volná chvíle na šálek anglického čaje.

Třetí den patřil návštěvě ohromujícího venkovského sídla Blenheim Palace (UNESCO), ke kterému náleží krásná rozlehlá zahrada, ve které jsme měli možnost strávit zbytek dopoledne. Po obědě jsme se přesunuli do dvou malebných vesnic anglické oblasti Costwolds a to starobylé vesnice Bourton on the Water a Bibery.

Čtvrtý den jsem strávili v Londýně, prohlídku jsme začali na Leicester square, poté jsme nakoukli do Chinetown, dále na Trafalgar square, Backingham palace, nahlédli jsme do Downing street, minuli jsme Scotland Yard, Westminster Abbey, Palace of Westminster a Big Ben, svezli jsme se na London Eye, pokračovali jsme na Tower Bridge, Tower of London a nakonec jsme přejeli do Greenwich, překročili jsme nultý poledník a poté jsme se vydali zpět do ČR

Fotky naleznete ZDE