TŘEŤÁCI V ČOKOLÁDOVNĚ

TŘEŤÁCI  V  ČOKOLÁDOVNĚ

V úterý  11. prosince jsme se vydali do čokoládovny RODAS v Šestajovicích.

Po příjezdu do čokoládovny, nám pan majitel vyprávěl o pěstování kakaových plodů, historii a výrobě čokolády. Vysvětlil dětem, kolik to dá lidem v dalekých krajích práce, než můžeme tu dobrotu ochutnat a i to, že hořká (např. belgická čokoláda) je nejzdravější .

Po rozdělení do skupin začaly děti vytvářet a kouzlit. Jedna skupinka malovala bílá čokoládová srdíčka jedlými barvami, druhá přelévala ještě teplou čokoládu do mističek a zdobila tabulku čokolády různými přísadami (mandlemi, jahodami, oříšky, banány, kokosem, ovocem apod.) podle své fantazie.

Když bylo hotovo, čekala návštěva prodejny, kde si děti nakoupily různé drobnosti a suvenýry. Na závěr jsme si prohlédli malou „ZOO“ a v ní prasátka, ovečky, koně, poníky, andulky a další zvířátka. (Foto v galerii)

Bc. Miroslava Priatková, Ilona Muráriková a děti.

• image 91
  • image 87