JAK BYLO LETOS NA LYŽÁKU?

JAK BYLO LETOS NA LYŽÁKU?Fajn jako každý rok. Ale letos to bylo takové speciální. Jako by se vyplnilo "Krakonoš dal, Krakonoš vzal".
A co že nám to Krakonoš dal? Na prvním lyžáku tříd 7.B,C,D to byl sníh. Hodně sněhu! Když jsme 5. ledna odjížděli, věděli jsme, že na horách prší. Blížili jsme se k Vrchlabí a nevěřili vlastním očím. Na obloze nádherná dvojitá duha! V zimě opravdu nevídaná věc. A pršelo celý den. Přes noc se ochladilo, všechno zmrzlo. I sjezdovky. Druhý den to na Bubákově bylo docela trápení. Všechno se ale změnilo další den. Začalo padat a padalo dva dny v kuse. Zimní pohádka a bezvadná lyžovačka celý týden. Krakonoš nám sice vzal sluníčko, ale to nám vůbec nevadilo. Vládla dobrá nálada, často přišla na řadu kytara v rukou pana učitele Šonského. Z jeho dílny je text písně, která poprvé zazněla při zpáteční cestě autobusem. Krásně vystihuje dění na obou lyžácích. Uvádíme ji na konci článku.
Při druhém lyžáku sportovní třídy nám Krakonoš daroval nádherné počasí. Azuro, slunce a celodenní mráz. Pro lyžníky naprostá idylka na sjezdovce i na běžeckých tratích. V takových podmínkách jsme pády na neposedných běžkách brali jako legraci. Krakonoš nám tentokrát nedopřál příliš kvalitní sníh na Bubákově. O to větší motivaci měli hlavně začátečníci, aby se na mírném svahu co nejdřív naučili základy a mohli se přesunout na sjezdovku Žalý v Herlíkovicích, kde byly sněhové podmínky perfektní. Tam to bylo opravdu super lyžování.
Krakonoši, za oba týdny děkujeme!
A teď slíbený text písničky.

LYŽAŘSKÝ BéCéDé
Už jsme tady zase v Nera, škola stojí pořád celá.
Na horách to bylo prima, byla tam však trochu zima.
Chtěli jsme jet zase znova. Být bez proudu, nebýt doma.
Od soboty do soboty jezdili jsme širší stopy.
Oblouky jsme vyhranili, sněhuláka postavili.
Disco trysko, to bylo velký, balily mě hezký holky.
Kluci taky ploužili se, i když občas styděli se.
Bohužel to všechno končí, máma, táta koukaj zvenčí.
Lyžáku je smutný the end a my vám přejem hezký víkend!

(foto v galerii)