logotyp
Login

Jsme mistři republiky!

Jsme mistři republiky!Jen málo sportovních soutěží smí v současné době probíhat. Jednou z výjimek byl štafetový pohár. Finále za účasti 8 nejlepších týmů České republiky se konalo 1. října ve Vlašimi.

Jako první byla na programu štafeta 8x100 m mladších ročniků. Naši malí závodníci ve složení Matěj Zajac, Denisa Opršalová, Viky Kratochvilová, David Vyhnanovský, Nela Kocourková, Makar Kožuchar, Maty Fabík a Klára Vokáčová obsadila první místo. Zvítězili s náskokem tři sekund před druhou štafetou z Plzně.

Starší štafeta ve složení Josef Pittner, Kačka Hůlková, Ema Vyšínská, Honza Dušek, Lucka Vokounová, Radovan Seifert, Ríša Kindl a Evelína Samková napodobila mladší kamarády a rovněž zvítězila s náskokem 1 sekundu před výborným týmem Opavy.

Naši borci potvrdili svou dominanci i v závěrečné smíšené štafetě 8x200 m, když předběhli své soupeře o deset sekund.

Reprezentanti naší školy se zaslouženě stali vítězi, když součet jejich časů byl 8 minut a 10 sekund. Stříbrnou příčku obsadili loňští obhájci zlata z Plzně s propastnou devatenáctisekundovou ztrátou za námi.

Naši borci získali za přítomnosti televizních kamer krásný a obrovský pohár vůbec poprvé. Současně jsme vytvořili rekord štafetového poháru, protože tak rychle jako my ještě žádná štafeta neběžela. Další skvělý úspěch školy i města!