Login

Škola udržitelného rozvoje 1. stupně

 Škola udržitelného rozvoje 1. stupně

Dne 27. března byla naše škola na slavnostním setkání jmenována Klubem ekologické výchovy (KEV) „Školou udržitelného rozvoje 1. stupně“ pro léta 2014 – 2016. Toto ocenění získala naše škola jako jedna z 13 škol Středočeského kraje. Jedná se o nejvyšší možné ocenění v soutěži KEV. Zúročila se tak naše dlouholetá práce v oblasti ekologické výchovy.  

Tento titul KEV propůjčuje školám, které svým přístupem k životnímu prostředí napomáhají naplňovat principy trvale udržitelného rozvoje. Každá základní nebo střední škola se může stát Školou pro udržitelný život, pokud splní stanovená kritéria v oblasti environmentální výchovy a osvěty.

Naše škola v rámci této aktivity mimo jiné pořádá pravidelné sběrové akce -  starého papíru - 4x ročně, PET víček, vybitých baterií a starých elektrospotřebičů. V rámci výuky jsou pořádány projektové dny - Den stromů, Den Země, Den vody. Průběžně se buduje školní arboretum a celoročně se pečuje se o zeleň v areálu školy. Škola je účastníkem celorepublikové soutěže Recyklohraní, atd.

Děkuji všem učitelům a žákům, kteří se na tomto úspěchu podíleli!

Mgr. Jaroslav Kužel, ředitel školy
Zpět na hlavní výpis

www.zs-mpb.cz
PRO RODIČE
FOTOGALERIE
KONTAKT
NAPIŠTE NÁM
ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova, Neratovice

Created by © 2013/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy