STŘELECKÝ PUTOVNÍ POHÁR

STŘELECKÝ PUTOVNÍ POHÁRJe pátek 27.listopadu, třídní 5-ti členná družstva jsou ve sportovní hale TJ Neratovice, aby se utkala ve střelbě ze vzduchovky na 1.ročníku soutěže o putovní pohár, který ponese jméno naší školy. S nápadem na tuhle soutěž přišel pan JUDr. Pavel Sedláček ze střeleckého oddílu AVZO Neratovice. Celý závod zajistil a zorganizoval, za což mu patří velký dík. Děkujeme také předsedovi TJ panu Ivanu Šenkýřovi za zapůjčení sportovní haly.
Pro mnoho střelců, i těch z vyšších ročníků, to bylo úplně něco nového. Bylo třeba se naučit a zapamatovat si, jak se zbraň správně drží, jak, kde a čím se nabíjí, jak mám se vzduchovkou zalehnout, kde je pojistka, na co je hledí a muška, jak se míří, že mám nejdřív vydechnout a pak vystřelit. K tomu ještě něco o bezpečnosti, abych se např. se zbraní neotáčel a tím nedonutil diváky na tribuně k zalehnutí pod sedačky. Všichni to zvládli a snažili se o co nejlepší nástřel pro družstvo. Každému střelci se sčítali body za 5 výstřelů.
A nyní k výsledkům:

Kategorie 1.stupně:
1.místo - 5.B - sestava: Kohoutková, Nichani, Šlížek, Veselka, Huml - nástřel 67 bodů
2.místo - 4.A - sestava: Bidmonová Karolína, Novák, Landergot, Svoboda, Hrabě - nástřel 67 bodů
3.místo - 2.B, 2.D - sestava: Šimáková, Krejčová, Dejmek, Novák, Lipš - nástřel 47 bodů;
Mezi jednotlivci byli nejlepšími střelci Karolína Bidmonová, Ema Nichani, Roman Lipš, a Jakub Landergot se shodným
nástřelem 19 bodů.
                                  Všem blahopřejeme!

Kategorie 2.stupně
1.místo -
8.A - sestava: Sovány, Strniště, Šťovíček, Syrový, Chalupa - nástřel 136 bodů;
   třída bude mít 1 rok v držení putovní pohár
2.místo - 9.B - Dvořáková, Kalivodová, Šoul, Černý, Procházka - nástřel 104 bodů
3.místo - 7.A - sestava - Horká, Frolík, Roller, Kraus, Milčínský - nástřel 79 bodů;
Nejlepšími jednotlivci se stali: Radek Oplt 6.B 37 bodů (zároveň byl absolutním vítězem celého závodu), Lukáš Syrový 8.A  33 bodů, Tomáš Palička 9.A 32 bodů.
                                  Všem blahopřejeme!

V 1.ročníku soutěže střílelo celkem 85 střelců z naší školy a ZŠ Kojetice.
Věříme, že do 2.ročníku se přihlásí více škol a zvětší se konkurence. Tak zase za rok!
(foto v galerii)