Vážení rodiče,

vzhledem k dezinformacím, které se mezi Vámi začaly šířit ohledně zápisu do prvních tříd a přijímání našich a ukrajinských dětí, bych chtěl toto uvést na správnou míru.

1. Pro naše děti platí zápis 8. dubna a v platnosti jsou kritéria pro přijetí dětí do naší školy, tak jak jsou uvedena na našich webových stránkách. (https://www.zs-mpb.cz/soubor-kriteria-prijeti-do-1-rocniku-319-.pdf)

2. Pro ukrajinské děti je stanoven termín pro přijetí v době od 1. června do 15. července.

(KOMENTÁŘE K ZÁKONU LEX UKRAJINA PRO OBLAST REGIONÁLNÍHO ŠKOLSTVÍ, Praha, 21. 3. 2022: Pro občany Ukrajiny přicházející do ČR v souvislosti s ozbrojeným konfliktem je stanoven termín zápisu do základních škol v době od 1. června 2022 do 15. července 2022. Konkrétní termín zápisu v tomto období stanovuje základní škola.)

Počet přijímaných ukrajinských dětí do prvních tříd bude závislý na počtu volných míst v těchto prvních třídách po skončení zápisu v regulérním termínu.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, obracejte se, prosím, přímo na vedení naší školy.

Mgr. Jaroslav Kužel, ředitel školy

• image 111